MOTOR DCI 130

-SILNÝ A VÝKONNÝ
SILNÝ A VÝKONNÝ+

Motor Renault dCi 130 bol skonštruovaný predovšetkým pre potešenie z jazdy.

Ide o najvýkonnejší dieselový motor s objemom 1,6 l vo svojej kategórii, ktorý je súčasne mimoriadne efektívny a hospodárny. Šoférovanie je príjemné, rozjazdy vozidla sú veľmi svižné a zrýchlenie dynamické aj pri nízkych otáčkach motora.

Vzhľadom na svoju energetickú účinnosť získava dieselový motor dCi 130 označenie Renault eco2. Z pohľadu spotreby paliva a emisií CO2 sa nový Renault Fluence poháňaný týmto motorom zaraďuje medzi najlepšie vo svojej kategórii: v kombinovanej prevádzke 4,6 l/100 km* a emisie CO2 119 g/km*.

* Spotreba a emisie homologizované podľa platných noriem.

-INOVATÍVNY
INOVATÍVNY+

Komplet špičkových technológií v službách zníženia spotreby paliva

Motor dCi z dielne značky Renault ponúka súbor moderných technológií a riešení, ktoré sa využívajú aj v pretekárskych vozidlách F1. 
- Nízkotlakový EGR ventil (Exhaust Gas Recirculation): ventil vracia výfukové plyny do turbokompresora, aby spaľovanie motora bolo účinnejšie, v tejto kategórii ide o málo obvyklú výbavu.
- Termoregulácia: pri štarte motora za studena táto technológia umožňuje rýchlejšie zvýšiť teplotu motora. 
- Variabilný SWIRL: jeho úlohou je usmerňovať prúdenie vzduchu, ktorý prichádza do motora, aby spaľovanie bolo za každých okolností účinnejšie.

- Olejové čerpadlo s premenlivým objemom: energeticky úsporné čerpadlo optimalizuje množstvo oleja potrebné na mazanie motora a zvyšuje tak efektivitu chodu. 
- Downsizing: aby pri nezmenenej reaktivite dosiahol nižšiu spotrebu paliva, znížil Renault vo svojom motore objem valcov.


Všetky uvedené technológie a inovácie sa podieľajú na hospodárnosti a technickej vyspelosti motora dCi 130.

-ÚSPORNÝ A EKOLOGICKÝ
ÚSPORNÝ A EKOLOGICKÝ+

Vynikajúce energetické parametre

Svoju hospodárnosť a ekologickú ohľaduplnosť potvrdzuje motor dCi 130 nízkou spotrebou paliva – len 4,6 l/100 km v kombinovanom cykle a emisie CO2 119 g/km*. Zásluhou svojich nízkych prevádzkových nákladov a obmedzenia negatívneho vplyvu na životné prostredie sa dCi 130 stáva príkladne ekonomickým a ekologickým motorom.
* Spotreba a emisie homologizované podľa platných noriem.

Ďalšou prednosťou je nízka hmotnosť vozidla a bezúdržbová rozvodová reťaz s doživotnou zárukou, zásluhou ktorej sa znižujú aj náklady na údržbu motora.

-POTEŠENIE PRI VEDENÍ VOZIDLA
POTEŠENIE PRI VEDENÍ VOZIDLA+

Viesť vozidlo Fluence s motorom dCi 130 je skutočný pôžitok:

veľký krútiaci moment 320 Nm je k dispozícii už od 1750 ot./min. a je využiteľný v širokom rozpätí otáčok. Vodič sa môže tešiť na výnimočné jazdné zážitky - rozjazdy sú veľmi svižné a zrýchlenie dynamické aj pri nízkych otáčkach motora. 130/96 kW pod kapotou je zárukou dostatočného temperamentu a jazda je tak príjemne dynamická.

Nový Renault Fluence poháňaný motorom dCi tak môže vodičovi aj cestujúcim za každých okolností ponúknuť istú a pohodlnú jazdu.