asistenčné systémy pre vodiča

zdokonalený pôžitok z jazdyMEGANE E-TECH 100% ELECTRIC
Renault Megane E-Tech 100% electric ‒ inteligentné spätné zrkadlo

vnútorné spätné zrkadlo s možnosťou digitálneho zobrazenia

Už žiadne problémy spôsobené spolujazdcom alebo batožinou v kufri, ktoré vám bránia vo výhľade. Spätné zrkadlo prijíma obraz priamo z kamery umiestnené na zadnom okne. 

Renault Megane E-Tech 100% electric ‒ aktívny asistenčný systém pre vodiča

active driver assist

Prispôsobte si, ako bude Megane  E-Tech 100% electric reagovať v rôznych dopravných podmienkach. Systém sa aktivuje pri rýchlostiach od 0 do 170 km/h, reguluje rýchlosť a udržuje bezpečnú vzdialenosť od vozidiel pred vami, pričom vás súčasne udržiava uprostred jazdného pruhu. V zápche sa vozidlo automaticky zastaví a rozbehne, čo zvyšuje pohodlie a pokoj. 

a omnoho viac...

Renault Megane E-Tech 100% electric ‒ adaptívne svetlá Vision LED

svetlomety adaptive LED vision (vrátane funkcie hmloviek)

Systém automaticky upravuje tvar svetelného lúča podľa dopravných podmienok a počasia, aby zvýšil vaše pohodlie a bezpečnosť. 

Renault Megane E-Tech 100% electric ‒ automatický prepínač svetiel

automatické prepínanie diaľkových svetiel

Aktivuje sa pomocou kamery v hornej časti čelného skla. Kamera analyzuje svetelný tok v závislosti na svetelných a dopravných podmienkach.

Renault Megane E-Tech 100% electric ‒ asistent rozjazdu do kopca

asistent rozjazdu do kopca

Automaticky udržuje brzdný tlak po dobu 2 sekúnd, takže máte čas zložiť nohu z brzdy a stlačiť plynový pedál. Systém sa aktivuje, ak je sklon vozovky väčší ako 3 %.

Renault Megane E-Tech 100% electric ‒ inteligentný adaptívny tempomat

inteligentný adaptívny tempomat

Pomáha udržiavať bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami. Systém začne brzdiť, ak je vzdialenosť príliš krátka a naopak pridá plyn, akonáhle je cesta opäť voľná. Identifikuje tiež súvislosti na ceste, ako dopravné zápchy alebo kruhové objazdy a včas upraví rýchlosť. 

Renault Megane E-Tech 100% electric ‒ adaptívny tempomat

adaptívny tempomat

Pomáha vám pri jazde udržiavať bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami. Systém začne brzdiť, ak je vzdialenosť príliš krátka a naopak pridá plyn, akonáhle je cesta opäť voľná. 

Renault Megane E-Tech 100% electric ‒ tempomat a regulátor rýchlosti

tempomat a obmedzovač rýchlosti

Počas jazdy ovládajte rýchlosť vozidla pomocou tlačidiel na volante. Nastavte si maximálnu rýchlosť tak, aby ste dodržiavali rýchlostné limity na ceste.