solarbay

panoramatická strecha solarbay®Renault Scenic

Inovatívnu sklenenú panoramatickú strechu Solarbay® môžete podľa potreby urobiť priehľadnou alebo nepriehľadnou ‒ čiastočne alebo úplne. Ovládajte ju pomocou tlačidla alebo hlasovým ovládaním vo vybraných jazykoch cez Asistenta Google. Tepelný komfort a jas sú zaručené v lete aj v zime.

Youtube je deaktivován. Povoliť uloženie sociálnych súborov cookie pre prístup k obsahu videa.

solarbay – jednoduché použitie

4 režimy nepriehľadnosti

solarbay sa aktivuje hlasom prostredníctvom asistenta Google alebo pomocou tlačidla umiestneného na strope vozidla Scenic E-Tech 100% elektrický. Štyri možné režimy nepriehľadnosti zabezpečia dokonalý komfort. Aj keď je strecha nepriehľadná, môžete si užívať prirodzené svetlo.

solarbay ‒ Scenic E-Tech 100 % elektrický
úplne nepriehľadná strecha
solarbay ‒ Scenic E-Tech 100 % elektrický
nepriehľadná strecha vzadu
solarbay ‒ Scenic E-Tech 100 % elektrický
nepriehľadná strecha vpredu
solarbay ‒ Scenic E-Tech 100 % elektrický
úplne priehľadná strecha

špičková technológia

technológia ‒ solarbay ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

inovatívna technológia v rámci 1 m²

solarbay je výsledkom spoločného vývoja spoločností Renault a Saint-Gobain. Základom je plne elektronickom systém AmpliSky® spoločnosti Saint-Gobain Sekurit. Táto technológia využíva fóliu PDLC* medzi dvoma sklenenými doskami nabitými elektrickým prúdom, ktorý mení usporiadanie tekutých kryštálov. Vďaka tomu táto konštrukcia znižuje výšku vozidla o 30 milimetrov, čo prispelo k zlepšeniu aerodynamiky a dojazdu vozidla Scenic E-Tech 100% elektrický.

 


*tekuté kryštály rozptýlené v polyméri

recyklovateľnosť ‒ solarbay ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

recyklovateľná a opraviteľná sklenená strecha

Sklo v streche solarbay obsahuje približne 50 % recyklovaného automobilového skla získaného z rôznych fáz výroby v závodoch spoločnosti Saint-Gobain Sekurit.


 
Sklo Solarbay dve mikrotenké vrstvy, ktoré poskytujú vynikajúcu tepelnú ochranu počas jazdy. Vďaka tomu má v porovnaní s bežnými strechami menšiu emisnú stopu CO2.


 
Po skončení životnosti sa sklo rozomelie, prefiltruje a recykluje do nového automobilového skla. Fólie PDLC aj PVB* možno opätovne použiť na iné účely. To znamená, že Solarbay má viac ako 90 % mieru recyklovateľnosti. 


 
V prípade nehody možno sklo vymeniť rovnako jednoducho ako bežnú presklenú strechu, pretože všetky jej súčasti možno vymeniť jednotlivo.

 


*Polyvinylbutyral