Formula Renault

Už od svojich 16 rokov mladí a nádejní pretekárski jazdci čelia mimoriadne súťaživému prostrediu. Musia pochopiť, ako pretekárske auto funguje pri zvyšovaní výkonnosti a naučiť sa ovládať tlak pretekov. Vo Formule Renault sa rýchlo učia základy svojej profesie pri volante monopostov poháňaných 2-litrovými 16-valcovými motormi s výkonom približne 210 koní so 7-stupňovou sekvenčnou prevodovkou a ovládaním na volante.

Staré príslovie hovorí, že jednu sezónu trvá, kým sa naučíte, a ďalšiu sezónu, kým vyhráte, znie trochu neaktuálne. Formula Renault, založená pred 45 rokmi, vždy kládla dôraz na rýchlosť, pripravená splniť meniace sa potreby jazdcov v pretekoch motokár alebo iných základných disciplínach. Keďže priemerný vek začiatku kariéry vo Formule 1 v posledných rokoch prudko klesol, dĺžka tréningu sa primerane znížila. Formula Renault, ako skutočná škola jazdenia na monopostoch, veľmi rýchlo objaví alebo potvrdí talent mladých jazdcov.

 

Renault CLIO Cup

Keďže ste veľmi naklonení osobným pretekom, mnohí z vás majú radi preteky CLIO Cup. Od začiatku legendárneho pohára R8 Gordini v roku 1966 a pre vaše najväčšie potešenie Renault Sport zabezpečuje nepretržitú účasť na pretekárskych dráhach v Európe a vo svete. A nechceme ostať len pri tom! V roku 2017 budeme stavať na našom úspechu a usporiadame národný pohár 8 CLIO Cup: Francúzsko, Veľká Británia, Španielsko, Taliansko, Benelux, Škandinávia, stredná Európa a Čína. 

Vďaka tisíckam modelov predaných od roku 1991 naše štyri generácie CLIO Cup, známe svojou výkonnosťou, spoľahlivosťou a cenovou dostupnosťou, zaznamenali veľký úspech. CLIO Cup teraz zdedí silu CLIO R.S 200 EDC s turbodúchadlom s priamym vstrekovaním s objemom 1,6 l, ktoré dodáva 220 koní s konštantným krútiacim momentom 270 Nm v kombinácii so sekvenčnou prevodovkou a páčkami namontovanými na volante. Dosť na ďalšiu podporu jeho výkonnosti!