Optimalizujte dojazd vozidla pomocou inovatívnych technológií

1) Rekuperatívne brzdenie

Spomaľte a zároveň dobíjajte! Naši inžinieri pripravili nový systém, ktorý dokáže získať späť energiu stratenú pri spomaľovaní a brzdení, za účelom optimalizácie dojazdu Renault ZOE. Akumulátor sa sám dobíja, keď zložíte nohu z plynového pedálu, a takisto aj pri používaní brzdového pedálu.

2) Tepelné čerpadlo

Chcete použiť klimatizáciu alebo ohrev bez používania akumulátora vozidla Renault ZOE? Využite tepelné čerpadlo optimalizátora dojazdu. Je reverzné, neznižuje dojazd a poskytuje 2 funkcie: chladenie priestoru pre cestujúcich na základe princípu tradičnej modernej klimatizácie alebo zaručuje ohrev pri zapnutí funkcie "reverse".

3) Pneumatiky Michelin Energy™ E-V

Vyskúšajte si mimoriadne nízky valivý odpor prvého modelového radu pneumatík MICHELIN navrhnutých výhradne pre elektrické vozidlá. A to bez toho, aby ste ovplyvnili brznú schopnosť alebo priľnavosť vozidla k vozovke.

Využite výhody inteligentného nabíjacieho systému

4) Nabíjací systém Caméléon™

Nabíjací systém Caméléon™, ktorý vždy využíva maximálnu dostupnú kapacitu nabíjacieho zariadenia, výraznou mierou znižuje dobu nabíjania. Umožňuje získať väčší dojazd aj pri krátkom nabíjaní.

Vyskúšajte si ho skôr, ako sa vydáte na cestu

5) Príprava akumulátora

Akumulátor Z.E. 40 vozidla Renault ZOE poskytuje funkciu ohrevu a chladenia na zabezpečenie ideálnej teploty. Systém automaticky zabezpečuje ideálnu teplotu akumulátora.

6) Tepelná príprava

Predhrievací systém v priestore spolujazdca umožňuje programovať ohrievanie alebo chladenie počas nabíjania Renault ZOE. Vďaka tejto funkcii sa energia potrebná na tepelné pohodlie nečerpá z akumulátora.