bezpečnostné funkcie a vlastnosti

viac ako 30 bezpečnostných prvkov Renault Scenic

pokročilé asistenčné systémy pre vodiča

Pokročilé asistenčné systémy pre vodiča využívajú inteligentné technológie, senzory, softvér, kamery a ďalšie funkcie, ktoré sa zameriavajú na tri ciele:

– bezpečnosť: systémy analyzujú jazdné podmienky, upozorňujú vodiča na prípadné riziká a v prípade hroziaceho nebezpečenstva prijímajú opatrenia

– jazda: vďaka rôznym technológiám je jazda jednoduchšia a bezpečnejšia a zaisťuje väčší pokoj na duši

– parkovanie: parkovací asistent uľahčuje manévre a zároveň chráni vozidlo a prostredie, v ktorom sa pohybuje

asistenčné systémy

parkovanie

bezpečnostné systémy

bezpečnostné prvky

Renault neustále inovuje v laboratóriu, ktoré sa venuje výskumu a vývoju inovatívnych bezpečnostných systémov, a od roku 2010 nadviazal jedinečné partnerstvo s hasičmi. Takto bolo podaných viac ako 2 000 patentov na riešenia, ako sú QRescue, Fireman Access alebo tiež SD Switch.

Realistický dizajn ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

realistický pohľad na premávku

100 % elektrický Scenic E-Tech so systémom active drive assist zobrazuje na palubnej doske modelovaný pohľad na premávku, takže môžete lepšie vnímať okolie.

Aktívny systém núdzového brzdenia ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

aktívny systém núdzového brzdenia po nehode

Núdzový systém na predchádzanie kolíziám viacerých vozidiel automaticky aktivuje brzdy po náraze. Pomáha zabrániť alebo zmierniť závažnosť sekundárnej kolízie, ku ktorej môže dôjsť, ak vozidlo pokračuje v jdráhe a vymkne sa vám spod kontroly.

Qrescue ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

Qrescue: QR kód, ktorý šetrí čas

Je štandardne* umiestnený na prednom a zadnom skle 100 % elektrického vozidla Renault Scenic E-Tech. Miesto bolo zvolené v spolupráci s hasičmi s cieľom uľahčiť im zásahy. Tento kód QR možno jednoducho naskenovať a umožniť tak záchranným zložkám rýchly prístup k technickým údajom vozidla čo môže ušetriť až 15 minút času počas zásahu.

 

*od roku 2022

Safety score ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

skóre bezpečnosti

Skóre bezpečnosti pomáha vodičovi analyzovať údaje o rýchlosti, trajektórii a bezpečnej vzdialenosti prenášanej počas jazdy. Po každej jazde zobrazí skóre vodiča od 0 do 100 a následne poskytne personalizované tipy, ako zlepšiť vašu jazdu.

pasívna bezpečnosť

Renault je viac ako 50 rokov kľúčovým hráčom v oblasti bezpečnosti a neustále inovuje a zlepšuje pasívnu bezpečnosť svojich modelov, čím pomáha znižovať počet obetí dopravných nehôd až 5-násobne. Vďaka programu „Human First“ Renault denne zvyšuje bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky. V rámci tejto iniciatívy bolo 100 % elektrické vozidlo Scenic E-Tech navrhnuté tak, aby vás chránilo v každej fáze vašej cesty.

Pasívna bezpečnosť ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický
  • zosilnená konštrukcia na lepšiu ochranu cestujúcich
   zosilnená konštrukcia na lepšiu ochranu cestujúcich

   V konštrukcii sú použité materiály, ktoré majú vysokú schopnosť absorbovať energiu v prípade čelného, zadného aj bočného nárazu. Cieľom je zabrániť vážnym deformáciám konštrukcie.

  • pokročilé airbagy
   pokročilé airbagy

   S cieľom zabezpečiť optimálnu ochranu cestujúcich v prípade kolízie je Scenic vybavený špecifickými systémami a viacerými airbagmi v kabíne: – predné airbagy vodiča a spolujazdca – bočné hrudné airbagy umiestnené v predných sedadlách – bočné hlavové airbagy pokrývajúce predné a zadné sedadlá – centrálny bočný airbag chrániaci pred kontaktom medzi 2 prednými cestujúcimi – pyrotechnický systém predpínania a obmedzovania zaťaženia ramenných pásov na bočných predných a zadných sedadlách – prídavný predpínač bedrových pásov pre predné sedadlá

  • batéria zabudovaná v konštrukcii
   batéria zabudovaná v konštrukcii

   Batéria v modeli Scenic E-tech 100 % elektrický je navrhnutá ako integrálna súčasť konštrukcie, aby poskytovala lepšiu ochranu v prípade nárazu, ale aj prispievala k celkovej pevnosti vozidla

  • sedadlá s vysokou ochranou
   sedadlá s vysokou ochranou

   Sedadlá v 1. a 2. rade majú rôzne bezpečnostné prvky: – protišmykové zariadenie, ktoré zabraňuje skĺznutiu panvy predných cestujúcich pod brušný pás pri prudkom náraze – upevnenie Isofix na bezpečnú inštaláciu detských sedačiek vpredu a vzadu – nadstavce na opierkach hlavy vpredu a vzadu, ktoré zabraňujú hyperextenzii krku v prípade nárazu zozadu – zosilnené nadstavce na operadlách zadných sedadiel, ktoré zabezpečujú, že batožina zostane v prípade nárazu bezpečne na mieste