program človek na prvom mieste ‒ Renault

program human first

zvyšovanie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky

 

 

Zdieľanie dát, crash testy, plnohodnotné cvičenia... Značka Renault je odhodlaná znižovať počet a závažnosť nehôd.​ ​

 

Jej program „human first“, vyvinutý v spolupráci s výskumníkmi, odborníkmi a hasičmi, má jediný cieľ: každý deň zvyšovať bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky.​

Youtube je deaktivován. Povoliť uloženie sociálnych súborov cookie pre prístup k obsahu videa.

32

pokročilých asistenčných systémov vodiča

viac ako

60

bezpečnostných prvkov​

viac ako

2 000

podaných bezpečnostných patentov

viac ako

5 000

vyškolených hasičov

Jedinečná spolupráca Renault a hasičov

V rámci programu Človek na prvom mieste spojila značka Renault svoje sily s bratmi Naudetovými, producentmi oceňovaných dokumentárnych filmov o 11. septembri a požiari Notre Dame, aby zdôraznila a vizuálne vyjadrila mimoriadne úzku spoluprácu medzi značkou Renault a tímami pre bezpečnosť cestnej premávky. Toto spojenie konštruktérov a oddelenia výskumu a vývoja sa zameriava na drahocenné minúty bezprostredne po nehode, behom ktorých majú poskytovatelia prvej pomoci najväčšiu šancu zachrániť život.​

školenie hasičov ‒ bezpečnosť automobilov ‒ Renault

výcvik hasičov

Ako jediná automobilka na svete dosadila do tímu konštruktérov podplukovníka hasičov na plný úväzok a ako jediná pravidelne spolupracuje so záchranárskymi jednotkami. Značka Renault vycvičila behom niekoľkých rokov 5 000 hasičov zo 17 krajín sveta! Od roku 2023 sa už plánujú nové kurzy v Európe a Latinskej Amerike.

QRescue ‒ bezpečnosť automobilov ‒ Renault

Renault QRescue: úspora času pre záchranné služby

Vďaka kódu QR na čelnom a zadnom skle poskytuje Renault QRescue hasičom okamžitý prístup k „záchrannému dokumentu“ vozidla. 

 

Poskytuje hasičom všetky potrebné informácie, ktoré im umožnia pracovať efektívne a bezpečne. To môže v priebehu rozhodujúcej hodiny* ušetriť takmer 15 drahocenných minút pri poskytovaní pomoci.

 

 

*časové okno, kedy musí byť pacientom poskytnutá definitívna traumatologická starostlivosť

Prístup pre hasičov ‒ bezpečnosť automobilov ‒ Renault

prístup pre hasičov

Aj keď sú naše vysokonapäťové batérie konštruované tak, aby nedošlo k ich poškodeniu z vnútorných príčin, požiar spôsobený vonkajšími príčinami je stále možný. Pokiaľ sa požiar rozšíri na batériu, inovácia od značky Renault umožňuje prístup do vnútra batérie, kam môžu hasiči nasmerovať hasičské hadice. Doba hasenia sa tak skrátila z niekoľkých hodín na päť minút.​

vypínač SD ‒ bezpečnosť automobilov ‒ Renault

spínač SD

Aby sa zabránilo riziku zasiahnutia hasičov elektrickým prúdom, „spínač sd“ – inovácia značky Renault – okamžite odpojí batériu od siete vysokého napätia.

špičkové vozidlá v oblasti bezpečnosti​

Za 50 rokov prispela značka Renault k päťnásobnému zníženiu počtu obetí na cestách. Odborníci z LAB (Laboratóriá nehodovosti a biomechaniky) a 600 inžinierov a technikov stále prichádzajú s inováciami, aby zvýšili všeobecnú bezpečnosť. Celkovo bolo podaných viac ako 2 000 patentov a vznikol celý rad špičkových technologických riešení, ako napríklad prístup pre hasičov alebo spínač SD. 

budúcnosť bezpečnej mobility​​

budúcnosť bezpečnosti v Renault

budúcnosť bezpečnosti vo vozidlách Renault

Politika bezpečnosti cestnej premávky značky Renault je rozdelená do päť oblastí: zvyšovanie povedomia, prevencia, náprava, ochrana a záchrana. Neustále sa objavujú inovácie, napríklad Safety score, Safety coach a Safety guardian, ktoré majú priniesť revolúciu v bezpečnosti za volantom.

bezpečnosť od značky Renault

objavte tiež