program človek na prvom mieste ‒ Renault

program human first

zvyšovanie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky

 

 

Zdieľanie dát, crash testy, plnohodnotné cvičenia... Značka Renault je odhodlaná znižovať počet a závažnosť nehôd.​ ​

 

Jej program „human first“, vyvinutý v spolupráci s výskumníkmi, odborníkmi a hasičmi, má jediný cieľ: každý deň zvyšovať bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky.​

Youtube je deaktivován. Povoliť uloženie sociálnych súborov cookie pre prístup k obsahu videa.

32

pokročilých asistenčných systémov vodiča

viac ako

60

bezpečnostných prvkov​

viac ako

2 000

podaných bezpečnostných patentovod roku 1969

viac ako

5 000

vyškolených hasičovv 17 krajinách

Jedinečná spolupráca Renault a hasičov

V rámci programu Human First Program spojil Renault svoje sily s bratmi Naudetovými, producentmi oceňovaných dokumentárnych filmov o 11. septembri a požiari v Notre Dame, aby zdôraznil a vizuálne vyjadril mimoriadne úzku spoluprácu medzi skupinou a tímami pre bezpečnosť cestnej premávky. Toto spojenectvo medzi konštruktérmi a výskumom a vývojom predstavuje úžasné dobrodružstvo venované „zlatej hodine“, vzácnym minútam, keď majú záchranári väčšiu šancu zachrániť život.

školenie hasičov ‒ bezpečnosť automobilov ‒ Renault

školenie hasičov

Renault ako jediný výrobca na svete, ktorý zamestnal podplukovníka hasičov na plný úväzok v oblasti konštrukcií, a jediný výrobca, ktorý pravidelne spolupracuje s cestnými bezpečnostnými tímami, za niekoľko rokov vyškolil 5 000 hasičov z 19 krajín sveta! Od roku 2023 sa už plánujú nové kurzy v Európe a Latinskej Amerike.

QRescue ‒ bezpečnosť automobilov ‒ Renault

Renault QRescue: úspora času pre záchranné služby

Vďaka kódu QR na čelnom a zadnom skle poskytuje Renault QRescue hasičom okamžitý prístup k „záchrannému dokumentu“ vozidla. 

 

Poskytuje hasičom všetky potrebné informácie, ktoré im umožnia pracovať efektívne a bezpečne. To môže ušetriť takmer 15 drahocenných minút, keď sa treba postarať o obete počas zlatej hodiny*.

 

*núdzové časové okno, keď pacienti musia dostať definitívnu traumatologickú starostlivosť

Fireman Access ‒ bezpečnosť automobilov ‒ Renault

Fireman Access

Aj keď sú naše vysokonapäťové batérie navrhnuté tak, aby nedošlo k ich poškodeniu z vnútorných príčin, môže však vzniknúť požiar spôsobený vonkajšími príčinami. Ak sa požiar rozšíri na batériu, Fireman Access ‒ inovácia Renault ‒ ukazuje na srdce batérie, kam môžu hasiči nasmerovať hasičské hadice. Reakčný čas sa tak skrátil z niekoľkých hodín na päť minút!

Vypínač SD ‒ bezpečnosť automobilov ‒ Renault

SD Switch

 „SD Switch“ okamžite odpojí batériu od vysokonapäťovej siete.

špičkové vozidlá v oblasti bezpečnosti​

Za 50 rokov prispela značka Renault k päťnásobnému zníženiu počtu obetí na cestách. Odborníci z LAB (Laboratóriá nehodovosti a biomechaniky) a 600 inžinierov a technikov stále prichádzajú s inováciami, aby zvýšili všeobecnú bezpečnosť. Celkovo bolo podaných viac ako 2 000 patentov a vznikol celý rad špičkových technologických riešení, ako napríklad prístup pre hasičov alebo spínač SD. 

adas ‒ bezpečnosť automobilov ‒ Renault

výcvik hasičov

Ako jediná automobilka na svete dosadila do tímu konštruktérov podplukovníka hasičov na plný úväzok a ako jediná pravidelne spolupracuje so záchranárskymi jednotkami. Značka Renault vycvičila behom niekoľkých rokov 5 000 hasičov zo 17 krajín sveta! Od roku 2023 sa už plánujú nové kurzy v Európe a Latinskej Amerike.

zadržiavacie systémy ‒ bezpečnosť automobilov ‒ Renault

zadržiavacie systémy

Iba 25 % detí je správne pripútaných (10 % nie je pripútaných vôbec)*: z tohto dôvodu Renault vybavuje svoje vozidlá inovatívnymi zadržiavacími systémami na zvýšenie bezpečnosti cestujúcich.

 

*naturalistické štúdie/európske projekty/belgická štúdia IBSR

zadržiavacie systémy ‒ bezpečnosť automobilov ‒ Renault

každodenný pokrok v oblasti bezpečnosti cestnej premávky

Laboratórium LAB, ktoré v roku 1969 založili skupiny Renault a PSA, je laboratórium pre výskum nehôd a biomechaniku, ktoré skúma aj ľudské správanie. Jeho poslaním je znížiť počet obetí na cestách; za 50 rokov pomohlo znížiť počet usmrtených osôb na pätinu predchádzajúcich hodnôt.

budúcnosť bezpečnej mobility​​

Pravidlá Renault týkajúce sa bezpečnosti na cestách sú rozdelené do 5 oblastí: zvyšovanie povedomia, prevencia, náprava, ochrana a záchrana. Neustále sa objavujú inovácie, napríklad Safety Score, Safety Coach a Safety Guardian, ktoré majú priniesť revolúciu v bezpečnosti za volantom.

budúcnosť bezpečnosti v Renault

H1st vision

H1st vision stelesňuje našu víziu bezpečnejšej budúcnosti mobility a výskumu a vývoja programu človek na prvom mieste od Renault. 
Spoločné koncepčné auto vytvorené 12 spoločnosťami v ekosystéme Software République. Stelesňuje víziu budúcnosti mobility s technológiou, ktorá prispieva k bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky.

Alt Image C29

bezpečnosť, neustále inovácie

S cieľom znížiť počet nehôd na cestách, Renault
neustále inovuje dve veľmi reálne stratégie: predchádzanie
nehodám a uľahčenie práce záchranárov. Nové pokroky
prinesú revolúciu v oblasti bezpečnosti: Safety Score, Safety Coach,
Safe Guardian.

Roads

Jazdný simulátor ROADS

Revolučný nástroj na testovanie dynamického správania vozidla, asistenčných systémov pre vodiča a všetkých informačných systémov vodiča, imerzívny simulátor ROADS predstavuje veľký skok vo výskume bezpečnosti.

bezpečnosť od značky Renault

objavte tiež