ROADS: operačný pokročilý simulátor jazdy Renault

Najlepšie fungujúci imerzívny simulátor na svete.

Alt Image C29

neustále zlepšovanie bezpečnosti vozidiel Renault

Neustále zlepšovanie bezpečnosti účastníkov cestnej premávky je súčasťou DNA spoločnosti Renault. Preto značka neustále podporuje účinné technologické inovácie, ktoré predvídajú, identifikujú a prispôsobujú možné riešenia.

ROADS, nový jazdný simulátor od Renault Group

Simulátor ROADS (Renault Operational Advanced Driving Simulator), ktorý je určený na vývoj a testovanie systémov ADAS a systémov bez vodiča, sa ukazuje ako vynikajúci nástroj na optimalizáciu bezpečnosti.


Umožňuje vám riadiť digitálne dvojča a testovať všetky typy situácií vrátane tých najnebezpečnejších. Je to výhodný doplnok k časovo náročným a nákladným cestným testom.

Alt Image C29

nová éra simulácie

ROADS je revolučný simulátor jazdy, ktorý predznamenáva novú éru imerzívnych simulácií. ROADS dopĺňa digitálnu simuláciu a tradičné testy, čím umožňuje testovať správanie a reakcie vodičov v súvislosti s nárastom asistenčných systémov a softvéru v aute a s príchodom „softvérovo definovaného vozidla“ v roku 2026.

Alt Image C29

posun simulácie na vyššiu úroveň

ROADS je súčasťou špecifického simulačného centra pre inteligentné a prepojené vozidlá. V areáli s rozlohou 2 300 m² sa nachádza množstvo imerzívnych testovacích simulácií zameraných na navrhovanie a overovanie nových projektov vozidiel. Mimoriadne rozmery systému ROADS s 360° kupolou umožňujú testovať všetky bezpečnostné komponenty zabudované do celého vozidla (ESP, núdzové brzdenie, správanie atď.). Získané údaje pomôžu zlepšiť celú výrobu skupiny Renault.

Alt Image C29

digitálne dvojča: využitie virtuálneho na predvídanie reálnej situácie

Digitálne dvojča je virtuálny ekvivalent skutočného vozidla. Môže sa použiť na simuláciu správania v rôznych dopravných situáciách a na overenie toho, ako dobre fungujú asistenčné systémy pre vodiča, predtým, ako budú namontované do skutočného vozidla. ROADS využíva revolučnú technológiu.

 

Ako ideálny nástroj na testovanie dynamického správania vozidla, asistenčných systémov pre vodiča a všetkých informačných systémov pre vodiča vo všetkých typoch prostredí predstavuje ROADS obrovský krok vpred vo výskume bezpečnosti.

objavte tiež

Inovácie Renault

Safety score, coach a guardian

bojovníci s časom ‒ spolupráca Renault a hasičov