ako vykonávať údržbu vozidla Renault E-Tech 100% elektrický

E-Tech 100% electric ‒ údržba ‒ Renault

údržba elektromobilu

Údržba vozidla s pohonom E-Tech 100% elektrický si vyžaduje špecifické odborné znalosti. Naša sieť je vyškolená na prácu na týchto vozidlách s cieľom skontrolovať všetky prvky, ktoré zaručujú vašu bezpečnosť a pohodlie.


Hoci elektromobil je menej náročný na údržbu, odporúča sa raz ročne ho skontrolovať v našej sieti.

ušetrite prevádzkové náklady

E-Tech 100% electric ‒ opotrebované diely ‒ Renault

menej opotrebovaných dielov

Keďže nie je potrebné vymieňať filtre, remene ani zapaľovacie sviečky, je potrebné vykonávať menej servisných úkonov ako v prípade vozidiel so spaľovacím motorom. Okrem toho, brzdové doštičky sa pri rekuperačnom brzdení opotrebúvajú menej.

Jednoduchá údržba!

E-Tech 100% electric ‒ cenovo efektívna údržba ‒ Renault

cenovo efektívnejšia údržba

Náklady na údržbu elektromobilu sú po 3 rokoch o 23 % nižšie ako v prípade ekvivalentného modelu so spaľovacím motorom. (štúdia prebiehala vo Francúzsku)


Po viac ako 6 rokoch používania môže tento rozdiel dosiahnuť  až 50 % v porovnaní s modelom poháňaným spaľovacím motorom.

5 faktov o údržbe vozidiel E-Tech 100% elektrický

Naši odborníci sú pravidelne školení, aby optimalizovali výkon vášho elektromobilu.

Spoľahlivosť, životnosť, bezpečnosť a hodnota vášho vozidla E-Tech 100% elektrický pri opätovnom predaji sú našimi najvyššími prioritami.

E-Tech 100% electric ‒ služby ‒ Renault
  • aktualizácie softvéru

   Pri návšteve nášho servisu sa naši odborníci presvedčia, či boli úspešne vykonané všetky aktualizácie systému, aby ste mohli pokojne používať všetky funkcie svojho vozidla.

  • trakčná batéria

   Naši odborníci kontrolujú veľké množstvo komponentov, aby optimalizovali životnosť a výkon batérie. Vykonávajú najmä skúšky vysokonapäťového vedenia, dôkladne kontrolujú nabíjací systém a skúmajú trakčnú batériu a jej ochranný kryt.

  • pneumatiky a podvozok

   Naši odborníci kontrolujú aj komponenty podvozku, ako sú rekuperačný brzdový systém, riadenie, odpruženie, tlmiče a tlak v pneumatikách.

  • kvalita ovzdušia a klimatizácia

   V závislosti od spôsobu používania vášho vozidla, napríklad prevažne v mestskom prostredí, kde je vzduch niekedy nasýtený jemnými časticami, je nevyhnutné pravidelne vymieňať kabínový filter, ideálne každý rok.

  • chladiaca a brzdová kvapalina

   Vo vozidlách E-Tech 100% elektrický zaručujú optimálnu bezpečnosť na každej úrovni. Brzdová kvapalina je napríklad základom brzdového systému vozidla, aby sa zabezpečila správna funkčnosť systémov ABS a ESP.

služby a ponuky pre elektrické vozidlá

ekosystém pripojených služieb

Vďaka pripojeným službám Renault je údržba vášho elektrického vozidla prístupná. Na základe pripojených údajov vášho vozidla ste niekoľko týždňov vopred upozornení na termín údržby vášho vozidla prostredníctvom zákazníckej zóny My Renault.

spravovanie vozidla Renault E-Tech 100% elektrický na dosah
spravovanie vozidla Renault E-Tech 100% elektrický na dosah

Aplikácia My Renault umožňuje prístup k histórii údržby, prijímanie upozornení na budúcu údržbu, objednanie do servisu niekoľkými kliknutiami a kedykoľvek prístup k certifikátu SoH pre batérie.

údržba doma a mimo domu
údržba doma a mimo domu

Užite si plne digitálnu cestu. Fázy údržby môžete sledovať v reálnom čase a byť v kontakte so servisným poradcom z pohodlia domova.

inteligentná údržba
inteligentná údržba

Dôverujte svojmu vozidlu, samo vám povie, čo potrebuje. Inteligentná údržba predíde akejkoľvek poruche alebo výmene opotrebovaných dielov, takže môžete byť o krok vpred a dohodnúť si termín (v závislosti od verzie).

odborníci na elektromobily

E-Tech 100% electric ‒ sieť

Sieť Renault

Na základe viac ako 10 rokov skúseností je 30 000 zamestnancov siete Renault vyškolených na spravovanie elektromobilov.
. Váš najbližší servis Renault preto disponuje nástrojmi a kvalifikáciou potrebnými na údržbu a opravu všetkých modelov Renault E-Tech.

V súčasnosti má sieť Renault viac ako 1000 odborných centier Renault E-Tech, čo z nej robí najväčšiu sieť špecialistov na elektromobily vozidlá v Európe.

vaše otázky o údržbe

objavte tiež