100% elektrická pohonná jednotka E-Tech

100% elektrická pohonná jednotka E-TechRenault Scenic

Vďaka vlastnej špeciálnej platforme a inovatívnym riešeniam vozidlo 100% elektrický Renault Scenic E-Tech dokonale kombinuje dojazd, potešenie z jazdy a výkon.

Jeho elektrický pohon, ktorý je navrhnutý bez použitia vzácnych kovov, sa vyrába vo Francúzsku. Vozidlo je výsledkom udržateľného dizajnového procesu a využíva výrobný ekosystém v Európe.

Kombinácia ohľaduplnosti k životnému prostrediu a jazdného výkonu s cieľom optimalizovať vaše elektrické zážitky.

100% elektrická pohonná jednotka E-Tech

220 Iba koní

k dispozícii s výkonom 170 k

spotreba od

16,8 kWh

/100 kmverzia s dlhým dojazdom (87 kWh) – verzia s komfortným dojazdom (60 kWh) od 16,3 kWh/100

625 km

dojazdpodľa normy WLTP

4 dobré dôvody, prečo prejsť na elektrický pohon

100% elektrický Scenic E-Tech sa dá nabíjať kdekoľvek pomocou jednosmerného alebo striedavého prúdu, v domácej zásuvke alebo na rýchlonabíjacej stanici.
S dojazdom podľa WLTP¹ až 625 km sa dostanete ďalej za menej peňazí.
Získajte domácu nabíjaciu stanicu s Mobilize Power Solutions. A aby ste mohli ľahko nabíjať aj na cestách, objednajte si bezplatne kartu Mobilize Charge Pass.
100% elektrický Scenic E-Tech mení radosť z jazdy vďaka svojmu rýchlemu, presnému riadeniu, nižšej hmotnosti a nižšiemu ťažisku, čím prispieva k jeho dynamickému výkonu.

¹postup certifikácie v kombinovanom cykle (celosvetový harmonizovaný skúšobný cyklus ľahkých vozidiel).

jazdite bez kompromisov

platforma ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

elektrická platforma

Modulárna platforma CMF-EV 100% elektrického vozidla Renault Scenic E-Tech a jej inovatívne konfigurácie ponúkajú lepšie rozloženie hmotnosti a veľmi nízke ťažisko. To umožňuje zvýšiť hmotnosť a zabezpečiť dynamickú a citlivú jazdu.

radosť z jazdy ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

radosť z jazdy

Vďaka elektromotoru s výkonom až 160 kW, čo zodpovedá výkonu 220 koní, poskytuje 100% elektrický Scenic E-Tech dynamickú a citlivú jazdu na každej ceste.

Ostré riadenie – kolesá sú posunuté do štyroch rohov karosérie – a kontrolované pohyby podvozku zabezpečujú živosť a vynikajúcu priľnavosť k vozovke. Máte riadenie vozidla pod kontrolou.

pohodlná jazda ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

pohodlná jazda

Platforma 100% elektrického vozidla Scenic E-Tech s dlhším a širším rázvorom ponúka väčšiu stabilitu a komfort jazdy. V interiéri si cestujúci užijú viac vnútorného priestoru vďaka rovnej podlahe a vynikajúcemu odhlučneniu s tlmiacim efektom (izolačná technológia medzi batériou a priestorom pre cestujúcich, ktorá tlmí vibrácie a hluk pri jazde, patentovaná Renault).

dojazd na elektrický pohon vhodný pre vašu cestu

Výkon ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

výkon elektrického vozidla

100% elektrické vozidlo Scenic E-Tech vám umožní prejsť po diaľnici až 370 km s plne nabitou batériou. Umožňuje to konštrukcia zameraná na dojazd, vysoko účinný motor a inteligentné riadenie spotreby.

Rekuperačné brzdenie ‒ Renault Scenic E-tech 100 % elektrický

rekuperačné brzdenie

Vďaka systému rekuperácie energie sa batéria 100% elektrického vozidla Scenic E-Tech nabíja pri spomaľovaní alebo pri zošliapnutí brzdového pedálu. Štyri úrovne rekuperačného brzdenia, ktoré sú dostupné prostredníctvom páčok na volante, sa prispôsobujú podmienkam na ceste alebo zvykom vodiča a účinne zvyšujú dojazd na elektrický pohon*.

*nie je k dispozícii vo verzii Evolution

Regulácia tepla – Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

tepelné čerpadlo

Ohrevné tepelné čerpadlo, ktoré je k dispozícii v štandardnej výbave, sa kombinuje so systémom rekuperácie energie z motora a batérie, aby sa zvýšil dojazd 100% elektrického vozidla Scenic E-Tech a zabezpečil tepelný komfort jeho cestujúcich bez ohľadu na podmienky. Veľmi užitočný v zime.

miniaplikácia dojazdu ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

poznajte svoj dojazd

Miniaplikácia je k dispozícii priamo na prístrojovej doske, aby vám lepšie pomáhala pri cestách v meste aj na diaľnici. Pomôže vám zistiť odhadovaný dojazd podľa vášho štýlu jazdy a úrovne nabitia batérie vášho vozidla Scenic.

flexibilné nabíjanie

nabíjanie striedavým prúdom ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

Nabíjanie striedavým prúdom (AC)

Vďaka 22 kW nabíjačke¹ môžete svoj 100% elektrický Renault Scenic E-Tech nabíjať kdekoľvek. Každé zastavenie je príležitosťou na nabíjanie: obnovenie až 50 % dojazdu za približne 2 hod². Ešte nikdy nebolo také jednoduché dostať sa tam, kam chcete.

¹k dispozícii ako voliteľná alebo štandardná výbava v závislosti od krajiny

²závisí od batérie

informácie o riešeniach nabíjania
nabíjanie jednosmerným prúdom ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

Nabíjanie jednosmerným prúdom (DC)

100% elektrický Renault Scenic E-Tech sa dokonale hodí na dlhé cesty, cestovanie a dovolenky. Vďaka systému rýchleho nabíjania jednosmerným prúdom, ktorý je kompatibilný s európskymi sieťami, dokáže vozidlo za 30 minút získať dojazd až na 2 hodiny po diaľnici*. 

Batéria s „dlhým dojazdom“ ponúka vylepšenú výkonovú krivku, ktorá je časovo stabilnejšia. Rýchle nabíjanie z 15 na 80 % na obnovenie 57 kWh trvá len 37 minút.

 

*Rýchlonabíjacia stanica DC s výkonom 150 kW na 2 hodiny jazdy po diaľnici pri priemernej rýchlosti 110 km/h.

Nástroje na nabíjanie ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

optimalizácia elektrickej jazdy

Využívajte prepojené funkcie určené na elektrické cesty: 100% elektrický Scenic E-Tech ponúka prípravu teploty batérie, ktorá vám pomôže rýchlejšie nabíjať. Po naprogramovaní trasy v aplikácii Google Maps vrátane výberu nabíjacích staníc vozidlo automaticky prispôsobí teplotu batérie tak, aby sa maximalizoval výkon nabíjania, a odporučí vám cieľové percento obnovy. Ideálne na optimalizáciu cesty počas zimy.

viac informácii o plánovači trás na jazdy s elektrickým vozidlom

batérie: prispôsobený výber

Výhody ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

sortiment určený pre všetky spôsoby použitia

Pre model Scenic sú k dispozícii dve veľkosti batérií:

– 87 kWh batéria s dlhým dojazdom a dojazdom až 625 km (norma WLTP). Perfektne sa hodí na všetky druhy ciest vrátane dojazdu až 370 km po diaľnici bez dobíjania (ak sa vydáte na cestu s plne nabitou batériou).

– 60 kWh batéria s komfortným dojazdom je vhodná na každodenné používanie s dojazdom až 430 km (norma WLTP), pričom v prípade potreby umožňuje jazdu po diaľnici.

Odbornosť a opraviteľnosť ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

Opraviteľnosť a životnosť

Batéria, ktorá je špeciálne prispôsobená platforme AMPR MEDIUM, je ekologicky navrhnutá tak, aby uľahčovala opravy a recykláciu.

Odborné skúsenosti v oblasti elektromobility, ktoré Renault získal za viac ako 10 rokov, pomáhajú maximalizovať životnosť batérie, ktorá je garantovaná na 8 rokov alebo 160 000 km.

 

*Batéria pozostáva z 12 modulov, ktoré sa dajú individuálne vymeniť vo viac ako 20 servisných strediskách v Európe.

Bezpečnosť ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

bezpečnosť, pre jednoduchšie zásahy

Rôzne exkluzívne systémy zabezpečujú batérie a uľahčujú potrebné zásahy.

„Fireman Access“ pomáha záchranným službám uhasiť požiar batérie v priebehu niekoľkých minút.

Spínač SD Switch odpojí batériu od siete vysokého napätia, aby sa zabezpečila elektrická bezpečnosť pre požiarnu službu.

viac informácií o spínači SD Switch
Recyklovateľnosť ‒ Renault Scenic E-Tech 100 % elektrický

recyklácia a renovácia

Po skončení životnosti vozidla sa batéria môže v závislosti od jej stavu renovovať, opätovne použiť na uskladnenie energie na iné účely alebo recyklovať. Viac ako 90 % kobaltu, niklu a lítia sa potom recykluje v uzavretom cykle* na výrobu nových batérií.

 

*Uzavretý cyklus recyklácie viac ako 90 % kobaltu, niklu a lítia zavádza spoločnosť The Future Is NEUTRAL (dcérska spoločnosť Skupiny Renault zameraná na obehové hospodárstvo) a jej partneri, pričom by mal fungovať od roku 2027.