bezpečnostné funkcie

bezpečnostné funkcieRenault Rafale

pokročilé asistenčné systémy pre vodiča

V rámci programu Human First Renault vyvinul 32 pokročilých asistenčných systémov pre vodiča, ktoré zvyšujú bezpečnosť jazdy a poskytujú väčší pokoj na duši.

ďalšie informácie o ADAS Renault

asistenčné systémy pre vodiča

parkovanie

bezpečnostné systémy

bezpečnostné prvky

Renault neustále inovuje v laboratóriu, ktoré sa venuje výskumu a vývoju inovatívnych bezpečnostných systémov a od roku 2010 nadviazal jedinečné partnerstvo s hasičmi. Takto bolo podaných viac ako 2 000 patentov na riešenia, akými sú QRescue, Fireman Access alebo tiež SD Switch.

Renault Rafale E-Tech hybrid ‒ safety score safety coach

skóre bezpečnosti

Skóre bezpečnosti pomáha vodičovi analyzovať údaje o rýchlosti, trajektórii a bezpečnej vzdialenosti prenášanej počas jazdy. Po každej jazde zobrazí skóre vodiča od 0 do 100 a následne poskytne personalizované tipy, ako zlepšiť vašu jazdu.

 

Renault Rafale E-Tech hybrid ‒ aktívny systém núdzového brzdenia

aktívny systém núdzového brzdenia po nehode

Núdzový systém na zabránenie hromadnej kolízie automatickou aktiváciou bŕzd po náraze. Pomáha predchádzať alebo zmierniť závažnosť sekundárnej kolízie, ku ktorej môže dôjsť, pokiaľ vozidlo pokračuje v jazde a vymkne sa vašej kontrole.

Renault Rafale E-Tech hybrid ‒ Renault QRescue

QResuce: QR kód, ktorý šetrí čas

Vďaka QR kódu QRescue na čelnom a zadnom skle vozidla Renault Rafale majú hasiči okamžitý prístup k technickým údajom vozidla, čo im uľahčuje rýchly a bezpečný zásah. Pri poskytovaní pomoci zraneným tak môžu v priebehu rozhodujúcej hodiny* ušetriť až 15 drahocenných minút.

 

*kritický časový úsek po nehode, v ktorom musia pracovníci prvej pomoci previezť zraneného do nemocnice.