Batérie, motory, všetko, čo potrebujete vedieť o tom, ako funguje hybridné vozidlo

Hybridná pohonná jednotka E-Tech vyvinutá značkou Renault kombinuje benzínový motor s dvoma elektromotormi, ktoré sú dokonale vyvážené tak, aby zvýšili váš dojazd a bolo zaistené, že prevádzka všetkých motorov bude na čo najlepšej úrovni. 

Čo tvorí pohonnú jednotku v mojom hybridnom vozidle?

Hnacie sústavy hybridného vozidla Renault

kombinácia jedného spaľovacieho motora a dvoch elektromotorov

Hybridné vozidlá Renault majú 1,6l benzínový štvorvalec spojený s dvoma elektromotormi – alternátorom a hnacím motorom – a tiež 200V batériou.

 

Rad E-Tech stavia na odbornosti značky v oblasti elektrických technológií, aby poskytla ponuku vozidiel s elektrickým pohonom. Vďaka inovatívnej technológii rekuperácia energie rozširuje ponuku možností jazdy na elektrický pohon. 

Musíte nabíjať batériu v hybridnom vozidle?

Akumulátor hybridného vozidla Renault

získajte výhody elektromobilu, bez nutnosti nabíjať vozidlo!

Hybridné vozidlá E-TECH sú vybavené batériou, ktorá sa sama nabíja s využitím kinetickej energie. Pri spomaľovaní alebo brzdení elektromotor zachytí hnaciu silu a uloží ju k nabitiu batérie. V niektorých prípadoch spaľovací motor vytvorí energiu, ktorá poháňa batériu. 

zistite viac o Clio E-Tech hybrid

Ako spolupracujú elektromotor a spaľovací motor?

aký motor sa používa pri rozjazde vozidla?

Hybridné vozidlá Renault sa rozbiehajú na 100% elektrickú energiu, a pokračujú tak prvých niekoľko kilometrov, aby vám zaistili skutočné živý rozjazd... Vozidlo sa po niekoľko kilometroch, alebo skôr, ak je to potrebné, automaticky prepne na spaľovací motor.  

môžem ísť v elektrickom režime po celú dobu?

Pri kombinácii elektrickej a spaľovacej pohonnej jednotky môžu hybridy jazdiť v plne elektrickom režime 80% doby jazdy. Technológia E-Tech však zachytí viac energie, než väčšina hybridov, preto môže ísť v elektrickom režime čo najdlhšie. 

fungujú elektromotory a spaľovací motor súčasne?

Hybridné vozidlá boli vyvinuté ako elektromobily, ktoré využívajú pomocný spaľovací motor. To znamená, že sa rozbiehajú a prvých niekoľko kilometrov fungujú v plne elektrickom režime. Ak batéria nemá dostatok výkonu, zapojí sa spaľovací motor a zaistí plne hybridný pohon, pričom oba pohony fungujú súčasne. 

Objavte našu technológiu E-TECH

technologie hybride Renault

Všetky vaše otázky o hybridoch