Spaľovacie motory Renault

Objavte vylepšenia našich naftových a benzínových motorov, ktoré pri jazde znižujú emisie pevných častíc.

Naftový motor BLUE dCi

naftové motory Blue dCi

Konverzné technológie

Nové naftové motory Blue dCi sú vybavené systémom selektívnej katalytickej redukcie (SCR) znižujúcej emisie. Táto technológia dodáva čpavok (NH3) z kvapaliny AdBlue® do katalyzátoru výfukových plynov. Pôsobí tak , že premení oxidy dusíku na plyny neznečisťujúce životné prostredie. 


Zachovanie jazdného komfortu

Systém selektívnej katalytickej redukcie vám poskytuje čistú radosť z jazdy bez ohľadu na jazdné podmienky, bez toho, aby ovplyvnil výkon motoru Blue dCi. Užite si čistejšiu jazdu bez zníženia výkonu. 

 

Jednoduchšia, čistejšia technológia

Majte všetko neustále pod kontrolou vďaka senzorom nádrže AdBlue®. Vaše vozidlo vám v reálnom čase pripomenie, že je čas na doplnenie. Výhody pre vás? AdBlue® je k dispozícii na väčšine čerpacích staníc! 

 

Zvoľte si kľud v duši

Jazdite v úplnom kľude v duši vďaka 15 až 20 litrovým nádržiam na AdBlue®. Nádrž AdBlue® - v závislosti od veľkosti – poskytuje všetky výhody na 6 až 8 plných nádrží nafty!

Filter pevných častíc Renault

benzínové motory s filtrom pevných častíc

Nový benzínový motor značky Renault...

Znížte emisie pevných častíc vášho vozidla s novými benzínovými motormi Tce PPF s priamym vstrekovaním. Tieto motory sú teraz vybavené filtrom pevných častíc (PPF) vo výfukovom potrubí, ktorý zachytáva pevné častice z výfukových plynov. Táto technológia zachytáva častice v mikroporeznej štruktúre v tvare včelích plastov, a potom pravidelne spaľuje v rámci automatickej regenerácie. Pomôžte vytvoriť zdravší svet! 

 

...zdravšia a nižšia potreba údržby!

Pri filtroch pevných častíc nie je potrebná žiadna údržba! Prostredníctvom jeho procesu regenerácie sa všetky pevné častice z výfukových plynov chemicky premenia na oxid uhličitý a ďalšie neškodné plyny v nepretržitom procese, vďaka čomu je bezúdržbový.

 

Úplne rovnaká odozva motoru...

Užite si úžasné zážitky z jazdy! Filter pevných častíc je dokonale umiestnený na výfukovom potrubí, aby dokázal účinne zachytiť pevné častice bez zníženia pohodlia. 

 

...bez zvýšenia spotreby paliva.

Udržujte si kontrolu nad spotrebou paliva rovnakým spôsobom. Nová technológia filtru pevných častíc má nulový vplyv na spotrebu paliva a emisie CO2, preto sa na parametroch vášho motoru nič nezmení.   

Objavte tiež...

Modelový rad Renault

naša kompletná ponuka

prezrite si vozy Renault
Modelový rad E-TECH Hybrid

naše ďalšie motory

objavte motory Renault