Ako fungujú plug-in hybridné vozidlá?

Batéria, dojazd, nabíjanie: pochopenie, ako fungujú plug-in hybridné vozidlá a spolupráca medzi spaľovacím a elektrickým motorom, si vyžaduje určité vysvetlenie.

Aké sú rozdiely medzi tým, ako fungujú hybridy a plug-in hybridy?

elektrický hybrid Plug-in

E-Tech plug-in hybrid: smerovanie k 100% elektrickej jazde

Na rozdiel od hybridov musíte vaše plug-in hybridné vozidlo nabíjať.

 

Majú batérie s vyššou kapacitou, ktoré sa dobíjajú pri regeneratívnom brzdení. Aby ste však mohli naplno využiť všetky jeho funkcie, musí sa pripojiť k zdroju elektrickej energie a nabiť ho ako elektromobily. 

Aký má plug-in hybridné vozidlo dojazd?

Dojazd hybridného vozidla Plug-in

batéria s väčším dojazdom

Vozidlá E-Tech plug-in hybrid vbavené 9,8kWh (400V) batériou s dojazdom až 65km (WLTP) v plne elektrickom režime (v meste).

 

Vďaka kombinácii dvoch elektromotorov so spaľovacím motorom sa vozidlá E-Tech rozbiehajú na čisto elektrický pohon, bez zapojenia spaľovacieho motoru. S touto batériou vyššej kapacity je jazda s hybridom skutočným potešením. 

 

ako dlho trvá, kým sa batéria plug-in hybridu vybije?

Technológia E-Tech čo najviac optimalizuje využitie elektriny vozidla pri brzdení, spomaľovaní a nabíjaní.

 

Keď vozidlo spomaľuje, elektromotor sa chová ako generátor. Energia vytvorená pri spomaľovaní je rekuperovaná a prevedená späť do batérie. Pri brzdení elektromotor rekuperuje prebytočnú energiu a prenáša ju späť do batérie. Všetko je navrhnuté tak, aby sa vaša batéria čo najmenej vybíjala!

ako môžem nabiť plug-in hybrid?

Plug-in hybridné vozidlá je možné pripojiť k zdroju elektrickej energie, aby sa batérie dobili silnejšou energiou, než akú je možné dosiahnuť pri regeneratívnom (rekuperačnom) brzdení a spmaľovaní. V tomto prípade je postup rovnaký ako u elektromobilov:

  • Pripojte vaše vozidlo k verejnému nabíjaciemu miestu, ktoré je k dispozícii na niektorých parkoviskách, v sieťach zdieľania vozidiel, na obslužných miestach na diaľniciach a dokonca v niektorých predajných zastúpeniach:
  • Pripojte vaše vozidlo k bežnej domácej  zásuvke alebo nabíjacej jednotke určenej pre rýchlejšie nabíjanie. 

môžem jazdiť s plug-in hybridom aj keď nieje nabitá batéria?

S plug-in hybridom môžete určite jazdiť bez nabitej batérie. Aj keď je navrhnutý ako elektromobil s pomocným spaľovacím motorom, v batérii je vďaka samonabíjacej technológii vždy uchovaná určitá energia. 

Objavte našu technológiu E-TECH Plug-in