Séria Renault Sport

Užite si výnimočné motoristické momenty.

  • Renault CLIO Cup

Renault Clio Cup

Mnohí z vás si užívajú tesne súboje v našej športovej sérii Clio Cup. Od uvedenia legendárneho modelu R8 Gordini v roku 1966 si Renault Sport zaistil dlhotrvajúcu prítomnosť na pretekárskych dráhach po celom svete. A my nehodláme prestať! V roku 2017 sme na základe úspechov tejto série usporiadali 8 národných šampionátov v týchto krajinách: Francúzsko, Veľká Británia, Španielsko, Taliansko, Benelux, Škandinávia, stredná Európa a Čína.

 

S niekoľkými tisíckami predaných kusov si všetky generácie modelu Clio Cup zaistili povesť výkonných, spoľahlivých a dostupných pretekárskych vozidiel. Posledná generácia vozidla pre túto pretekársku sériu využíva upravenú verziu motora 1,3 l s výkonom cez 200 koní, ktorý je na cestu prenášaný pomocou 5-stupňovej sekvenčnej prevodovky. To spolu s nízkou váhou ľahko cez 1 000 kg zaisťuje rýchlu a zábavnú jazdu. 

  • Renault CLIO R3T Trophy

Renault Clio R3T Trophy

Od roku 2017 sa tímy môžu zúčastniť národných šampionátov v celkom 4 oblastiach: Francúzsko, Alpy, Taliansko a Španielsko. Tímom je poskytnutá technická podpora, čím je zaistená konkurencieschopnosť našich vozidiel v nabitom poli.

 

Clio R3T je po mechanickej stránke vybavené špeciálnou prednou a zadnou nápravou vyvinutou špeciálne pre tento model. Na vozidle sú použité sofistikovane nastaviteľné tlmiče, ktoré umožňujú každému jazdcovi nájsť to správne nastavenie pre každý typ povrchu. Clio R3T je vybavené upravenou verziou motora 1,6l s výkonom 242 koní a 6-stupňovou sekvenčnou prevodovkou. Nástupca modelu R3T, ktorým je Clio Rally, bol predstavený v roku 2020 a využíva upravenú verziu motora 1,3l s výkonom 180 koní. 

Renault Sport je tiež...

História Renault

bohatá história

120 rokov športových výziev

pozrite si našu sieň slávy
Technologické inovácie

technologické inovácie: z pretekárskej dráhy na cestu

preteky: naša inšpirácia pre vaše potešenie z jazdy!

naše štandardné technológie R.S.

Naše webové stránky a naši partneri môžu používať súbory cookies k analýze prevádzky a výkonnosti webu a na zobrazenie personalizovanej reklamy prispôsobenej vašim záujmom, vašej polohe a umožniť vám interakciu s nami prostredníctvom sociálnych sietí. Vaše rozhodnutie môžete kedykoľvek zmeniť v "Cookies" sekcii našich stránok.

zistiť viac