Renault Sport: z pretekárskej dráhy na cestu

Športový rad

Modely R.S. a R.S. Line, vybavené technológiami vyvinutými pre závodné okruhy, sa považujú za vlajkové vozidlá modelového radu Renault.

Za volantom sedia stovky tisícov vodičov, ktorí svoju vášeň pre Renault Sport prenášajú na cesty po celej planéte. 

Renault CLIO R.S. Line

výbava R.S. Line

Výbava R.S. Line dodáva ešte vyšší športový aspekt spĺňajúci potreby našich zákazníkov, ktorí chcú vystúpiť z davu vďaka dynamickému dizajnu vozidla.  

Renault MEGANE R.S.

ponuka vozidiel R.S.

Ponuka vozidiel R.S. ponúka najlepší výkon a nekompromisné potešenie z jazdy: to najlepšie z Renault Sport. 

Youtube je deaktivován. Povoliť uloženie sociálnych súborov cookie pre prístup k obsahu videa.

Z pretekárskej dráhy na cestu

Motoristický šport je laboratóriom pre nové technologické riešenia a je hnacou silou našich inovácií.

Namiesto šetrenia týchto riešení len pre pretekársku dráhu sme ich použili v našich štandardných vozidlách, aby ste si užili ešte viac výkonu, spoľahlivosti a radosti z jazdy. 

Technológia Renault MEGANE R.S.: 4CONTROL

4CONTROL

Aktívne riadenie všetkých 4 kolies pre vyššiu presnosť. Táto inovácia umožňuje natáčanie zadných kolies pomocou elektrického aktivátoru.

 

Kalibrácia vykonaná technikmi Renault Sport kombinuje športovosť, dynamiku a presné zatáčanie pre radosť z jazdy a vzrušujúce zážitky. 

Technológia Renault Sport: R.S. Monitor

R.S. Monitor

V priebehu len niekoľkých rokov vykonali systémy pre získavanie dát revolúciu v spôsobe práce jazdcov v motoristickom športe. So systémom R.S. Monitor sú tieto technológie dostupné pre každého!

 

R.S. Monitor, ktorý je súčasťou systému Easy Link, zobrazuje telemetrické údaje zo senzorov vozidla (tlak, teplota, otáčky motora, uhol natočenia volantu atď.) vo forme digitálnych alebo grafických ukazovateľov. 

Technológia Renault Sport: Launch Control

Launch Control

Ak ste vždy snívali o dokonalej optimalizácii rozjazdu, budete zbožňovať Lauch Control. Tento elektronický asistenčný systém pre vodiča je navrhnutý špeciálne pre čo najrýchlejší rozjazd: točivý moment motora je neustále upravovaný tak, aby poskytoval kolesám maximálnu priľnavosť tak, aby nedochádzalo k nadmernému preklzu kolies. 

Technológia Renault Sport: R.S. Vision

R.S. Vision

Výkon modelu R.S. sa ale neskrýva len v jeho karosérii. Tento systém zoskupuje 4 vysoko výkonné funkcie osvetlenia do jednej jednotky:

  • stretávacie svetla;
  • diaľkové svetlá;
  • svetlá pre osvetlenie zákrut;
  • hmlové svetlá. 
Renault Sport ‒ technológia guľôčkového ložiska turbodúchadla

technológia turbodúchadla s guľôčkovými ložiskami

Technológia turbodúchadla bola predstavená v súťaži Formule 1 v roku 1977, a jej priekopníkom bola značka Renault. V súčasnosti je používaná u väčšiny modelov vrátane Megane R.S.

 

V roku 2018 bolo vozidlo Megane R.S. vybavené novou technológiou „guľôčkových ložísk“ priamo z moderných vozidiel F1. Turbo, ktoré dosahuje takmer 200 000 ot/min, je teraz osadené keramickým guľôčkovým ložiskom.  

Renault Sport je tiež...

Modré koncepčné vozidlo Renault

bohatá história

120 rokov športových výziev

pozrite si našu sieň slávy
Renault sport series

Renault Sport Series

vášeň pre motoristický šport

poďte pretekať