Aké je to riadiť hybridné vozidlo?

Technológia E-Tech poskytuje množstvo výhod, ktoré majú základ v našich skúsenostiach s elektromobilmi. Zistite všetko, čo potrebujete vedieť o jazde s hybridným vozidlom.  

Je jazda s hybridným vozidlom zábavná?

Hybridný elektrický pohon

plynulá jazda na elektrický pohon

Hybridné vozidlá Renault s rozjazdom na plne elektrický pohon a technológiou na optimalizáciu rekuperácie energie a boli vyvinuté s ohľadom na čo možno najdlhší dojazd v elektrickom režime a k dosiahnutiu tichšej jazdy.

 

Technológia E-Tech dodá vašim rozjazdom viac razancie a zaistí jednoduché manévrovanie pre optimálne pohodlie a ovládanie.

 

Vozidlá sú vybavené automatickou prevodovkou, ktorá ovláda radenie rýchlostných stupňov a tiež prepínanie medzi režimami pohonu, aby ste sa mohli sústrediť len na dianie na vozovke! 

S hybridným vozidlom si vyberete, či pôjdete v elektrickom režime alebo na benzínový pohon

Hybridný elektrický prepínač

chytré prepínanie

Spínač umožňuje vodičovi prepínať z hybridného na elektrický režim, keď je batéria dostatočne nabitá.

 

Automatická prevodovka v hybridných vozidlách zaisťuje nielen radenie, ale prepína aj hybridný a elektrický režim na základe dvoch kritérií: zošlapnutie
plynového pedálu a úrovne nabitia batérie.

 

Vozidlo sa automaticky rozbieha v elektrickom režime a zostáva v tomto režime až o rýchlosti medzi 70 km/h a 130km/h. 

Kde môžete jazdiť s hybridným vozidlom?

môžete jazdiť s hybridným vozidlom v meste?

ÁNO! Mesto je výborným miestom pre hybridné vozidlo. Hybridu podmienky mestskej prevádzky skvelo vyhovujú a umožňuje vám jazdiť na čisto elektrický pohon 80% času.

môžete s hybridným vozidlom jazdiť na veľké vzdialenosti?

ÁNO! Zatiaľ čo u vozidiel na bežné palivo sa meria dojazd na základe plnej nádrže na benzín alebo naftu, hybridné vozidlo môže prejsť skutočne ešte väčšiu vzdialenosť. Jeho dojazd je zaistený ako benzínovým motorom,  tak batériou. Batérie poháňa elektromotor a dobíja s pomocou kinetickej energie ukladanej pri brzdení alebo spomaľovaní. 

môžem ísť s hybridným vozidlom na diaľnicu?

ÁNO! Samozrejme je možné jazdiť s hybridným vozidlom na diaľnici.

 

Automatické prepíjanie medzi rôznymi pohonmi vám poskytuje zážitok z jazdy ako žiadne iné vozidlo. Využite naplno výhody hybridného pohonu, ktorý poskytuje dlhší dojazd a živšie zrýchlenie vďaka vyváženosti medzi spaľovacím motorom a elektromotorom.

 

Dochádza vám energia v batérii? Žiadnu paniku! Spaľovací motor tu prevezme svoju úlohu, takže môžete pokračovať v jazde. 

Objavte našu technológiu E-TECH

Technologie hybride Renault

Všetky vaše otázky o hybridoch